Podsumowanie miejskiego programu wsparcia niepłodności w Łodzi

Efekty miejskiego programu wsparcia niepłodności

2 czerwca przypada Światowy Dzień In Vitro. Łódź była jednym z pierwszych polskich miast, które wdrożyły własny program wspierający mieszkańców w walce z niepłodnością.

Statystyki realizacji programu (2016–2024)

W ramach współpracy miasta z klinikami Gameta i Salve, z pomocy skorzystało 1392 pary. Przeprowadzono 1435 transferów zarodków, co przełożyło się na uzyskanie 726 ciąż. Skuteczność procedury wyniosła ponad 50 procent, a finalnym efektem programu są narodziny 576 dzieci.

Łódź aktywnie dzieliła się wypracowanymi rozwiązaniami z innymi samorządami. Bezpłatne licencje na wdrożenie analogicznych programów zostały przekazane 18 miastom, powiatom oraz województwom na terenie kraju.

Źródło: Urzad Miasta Lodzi

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *